2020. április 30-án, mondhatni történelmi jelentőségű tisztségviselői értekezletet tartott az OPSZ, hiszen a virtuális világ adta lehetőséget kihasználva, sikerült egy egységes és eredményes értekezletet lefolytatni a szervezet vezető tisztségviselőinek.
Második napirendi pontjában, az OPSZ Felügyelő Bizottságának 2019-ben elvégzett munkáját, Török Barnabás, a FEB elnöke terjesztette elő. Többen javaslattal éltek, amelyek kapcsán egyetértés volt. A FEB beszámolóját majd az elnökségi ülés fogja elfogadni.
Ezután következett a könyvvizsgálói jelentés napirendi pontja, ahol Csehné Köteles Rozália, az OPSZ könyvvizsgálója tette meg előterjesztését. Többek között elmondta, hogy eredményes volt az OPSZ vagyongyarapodása, akár eszközökről, akár támogatásokról legyen szó. A hozzászólások után elfogadták a könyvvizsgálói jelentést.
Majd következett a 2019. évi gazdálkodási és költségvetési beszámolója, amelyet dr. Fekecs Dénes, az OPSZ Gazdasági és Pénzügyi elnökhelyettese terjesztette elő beszámolóját és elmondta, hogy a szervezet gazdálkodása átlátható és takarékos volt. A beszámolóval a jelenlévők egyetértettek, amit majd az elnökségi ülés fog elfogadni. Szintén dr. Fekecs Dénes előterjesztésével a következő napirendi pont a 2020. év költségvetése volt, amelynek ismertetése után több hozzászólás hangzott el. Az OPSZ elnöke ezekre reagálva, kiegészítésre visszaadta az előterjesztett anyagot és ez által, a döntéshozatal menetrendjének változásáról kiadott elnöki körlevél is módosulni fog.
Cseh István, az OPSZ Etikai Bizottságának elnöke napirendi pontjában, a jelenlévők véleményezték a 2019. évről szóló beszámolóját, majd útjára engedték az elnökség elé. Majd következett dr. Sárközi Ferenc, főigazgató beszámolója, a kialakult járványhelyzetben elvégzett polgárőri feladatok kapcsán. Elmondta, hogy minden elismerés megilleti a polgárőröket és köszönet a járványhelyzetben elvégzett áldozatos munkájukért. Beszélt az eredményes kommunikációról, amelyet országos szinten is sikeresnek értékelhető. Három fő szolgálatban vettek részt a polgárőrök, a karitatív tevékenység, a fokozott közterületi szolgálat, illetve a rendőrséggel közösen a karanténban lévő személyek ellenőrzése. Előrevetítve beszélt a lehetséges korlátozások enyhítéséről, illetve ha ez bekövetkezik, akkor hogyan indíthatók újra, az idei évre tervezett programok.
Dr. Túrós András reagálásában elmondta, hogy valóban nagyra értékelhető a polgárőrök aktivitása, hiszen ebben a veszélyhelyzetben, a saját egészségük kockáztatásával is az ország kétezer településén látnak el szolgálatot. A járványhelyzet ideje alatt nemcsak a közterületi szolgálat fokozódott, hanem a karitatív tevékenység is. Az elnök a tisztségviselők nevében kifejezte köszönetét az elvégzett áldozatos munkáért.
(Csonka Nándor)